Тиждень безпеки життєдіяльності  квітень 2023 року

                 З 24 по 28 квітня 2023 року в ЗДО №1 села Мамалига відбувся Тиждень безпеки дитини.

Як поводитися під час надзвичайних ситуацій, з вибухонебезпечними предметами, під час виникнення пожежі, яких правил дотримуватися на дорозі, в транспорті, під час відпочинку на природі, коли ти залишаєшся один вдома. Які дії при сигналі «Увага всім», яких правил дотримуватися в укритті. Ці та інші знання про особисту безпеку дошкільники отримують в садочку. Відпрацьовують набуті знання на практиці у формі ігрової діяльності, створення ситуацій, під час спостережень, віртуальних екскурсій, рухливих та дидактичних ігор. Більше фото ТУТ

                                                                           Бо наша безпека – в наших руках!!!

Безпека життєдіяльності дошкільників


Організація роботи з безпеки життєдіяльності дітей в закладі дошкільної освіти

Заклад дошкільної освіти забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного, нешкідливого утримання дітей, раціонального харчування. Здоров'я, його охорона та зміцнення, безпека дітей повинні бути життєвою стратегією, пріоритетом у роботі дошкільних закладів.

                                                                                                                           (Закон України "Про дошкільну освіту")

Дитина повинна самостійно вирізняти основні небезпечні чинники довкілля. Знати правила безпечного перебування вдома, у дитячому садку, на вулиці, на воді, на льоду, на спортивному майданчику (Базовий компонент дошкільної освіти в Україні)

Що таке безпека дитини?

Безпека - це: знання дітей-дошкільників про певні небезпечні ситуації та людей, які можуть загрожувати здоров'ю та життю, уміння правильно поводитися у різних ситуаціях; навички самостійних рішень у певних надзвичайних ситуаціях.

Освітньо-виховну роботу з дошкільниками в ЗДО проводимо у таких напрямках:

життя серед людей, у природному та предметному середовищі;

правила поведінки з вогнем;

безпечні та небезпечні вулиці та дороги;

виховання вміння надавати собі та іншим допомогу у випадку необхідності.

Перевага в освітньо-виховному процесі надається заняттям, цікавим бесідам, розмовам, моделюванню та аналізу певних ситуацій, дидактичним та сюжетно-рольовим іграм.

Більше уваги приділяємо організації різних видів діяльності, спрямованих на набуття певних навичок поведінки, досвіду, самостійного пошуку виходів з непростих ситуацій, навчанню приймати виважені, продумані рішення. Адже все, чого навчають дітей, вони повинні вміти застосовувати в реальному житті, на практиці.

Важливою формою роботи з дошкільниками та колективом  закладу дошкільної освіти із забезпечення безпеки у НС є проведення і Тижня безпеки дитини.

Мета його:

  -  поліпшити якість освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя;

 - вдосконалювати теоретичні знання та практичні навички педагогів з формування у дошкільнят ціннісного ставлення до власного здоров'я та життя;

  -  пропагувати здоровий спосіб життя серед дітей та батьків;

  -  інтегрувати суспільне та родинне виховання з проблем безпеки життєдіяльності дитини.

  Спільна робота з педагогами, дітьми, батьками забезпечить дітям перед вступом до школи різноманітно та повно засвоїти навички практичної безпечної життєдіяльності й усвідомити, що її життя та здоров'я - це найдорожче багатство. А дотримання дітьми правил безпечної поведінки та захисних принципів обов'язково допоможе їм у різних життєвих ситуаціях.   


Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності 

           На виконання плану роботи ЗДО №1 с. Мамалига на 2022-2023 навчальний рік, наказу відділу освіти Новоселицької міської ради від 25 жовтня 2022 року №120 «Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності і Тижня безпеки дорожнього руху», з метою проведення профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу щодо дотримання правил безпечної поведінки, прищеплення навичок обережної поведінки в надзвичайних ситуаціях та бережливого ставлення до збереження свого здоров'я, життя та життя оточуючих, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань безпечної життєдіяльності учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану було проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності і Тиждень знань з безпеки дорожнього руху з з 31 жовтня по 04 листопада 2022 року.

В рамках тижня були проведені практичні тренування щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації учасників освітнього процесу в укриття за сигналами оповіщення цивільного захисту «Увага всім», «Повітряна тривога», об'єктове тренування у безпечне місце при виникненні пожежі, задимлені тощо..

НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ ТА ЇХ ВИДИ

        Надзвичайна ситуація - це порушення нормальних умов життя та діяльності людей на окремій території чи об'єкті або на водному об'єкті, що призвело (може призвести) до виникнення великої кількості постраждалих, загрози життю та здоров'ю людей, їх загибелі, значних матеріальних втрат, а також до неможливості проживання населення на території чи об'єкті, ведення там господарської діяльності.

    Види надзвичайних ситуацій розрізняють за їхнім характером: техногенні, природні, соціальні та воєнні.

Надзвичайна ситуація техногенного характеру - це транспортної аварії (катастрофи), пожежі, вибуху, аварії з викиданням (загрозою викидання) небезпечних хімічних, радіоактивних і біологічно небезпечних речовин, раптового руйнування споруд; аварії в електроенергетичних системах, системах життєзабезпечення, системах телекомунікацій, на очисних спорудах, у системах нафтогазового промислового комплексу, гідродинамічних аварій тощо.

Надзвичайна ситуація природного характеру - це небезпечне геофізичне, геологічне, метеорологічне або гідрологічне явище, деградація ґрунтів чи надр, пожежею у природних екологічних системах, зміною стану повітряного басейну, інфекційною захворюваністю та отруєнням людей, інфекційним захворюванням свійських тварин, масовою загибеллю диких тварин, ураженням сільськогосподарських рослин хворобами та шкідниками тощо.

Надзвичайна ситуація соціального характеру- це протиправні дії терористичного та антиконституційного спрямування, або пов'язане зі зникненням (викраденням) зброї та небезпечних речовин, нещасними випадками з людьми тощо.

Надзвичайна ситуація воєнного характеру- виникає через застосування звичайної зброї або зброї масового ураження, під час якого виникають вторинні чинники ураження населення.

Рівень надзвичайної ситуації визначається від її обсягів, кількості постраждалих і загиблих, обсягів технічних і матеріальних ресурсів, необхідних для ліквідації її наслідків. Існують такі рівні надзвичайних ситуацій: державний, регіональний, місцевий, об'єктовий.


Пропонуємо ознайомитися з правилами поводження в разі виникнення надзвичайної ситуації:

ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ЗНАХІДКИ ТУТ

ДІЇ ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКОГО  ОБСТРІЛУ ТУТ

ПОВІТРЯНА ТРИВОГА ТУТ

ОБЕРЕЖНО ТЕРОРИЗМ ТУТ

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

і безпеки дорожнього руху 

у листопаді 2021 році

Зі звітом та фотозвітом можна ознайомитись ТУТ


Тиждень безпеки 2021 року

ЗВІТ

про проведення «Тижня безпеки дитини»

у ЗДО №1 с. Мамалига

       В рамках проведення місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності з 26 по 30 квітня 2021 року проведений Тиждень безпеки дитини.

Метою проведення Тижня була цілеспрямована робота щодо виховання відповідального ставлення до безпеки людини, формування основ здорового способу життя; усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки в надзвичайних ситуаціях у побуті, під час навчальної діяльності; підвищення рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу.

Упродовж тематичного тижня проведено ряд заходів відповідно до плану роботи:

  • доповнені інформацією куточки для батьків з питань безпеки життєдіяльності та куточки «Безпека дитини» у кожній віковій групі;
  • перевірено наявність інструкцій, пам'яток з питань безпеки життєдіяльності, правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;
  • перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;
  • перевірено стан і забезпеченість медичного обладнання, поповнено аптечку швидкої допомоги в медичному кабінеті та в усіх вікових групах;

Роботу проводили із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), читання художньої літератури, пошуково-дослідницька діяльність, моделювання ситуацій та їх розв'язання, перегляд мультфільмів та характеристика сюжетів, вчинків головних героїв.

Із фотозвітом можна ознайомитись ТУТ

© 2021 ЗДО с. Мамалига | Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати